„Сè што инвестиравме исчезна преку ноќ“ Откриен помалку познат детал од кариерата на Лепа Брена!

29 мај, 2021
brena-660x450

Гранд продукција денес е балкански медиумски мастодонт, но некогаш, како и секој одличен успешен производ, имаше моменти во кои им донесе стрес, главоболки и материјална штета на своите основачи.

Потсетувајќи на почетоците на Гранд во шоуто „Што сум ти на тебе и кој сум јас за себе“, поранешниот тенисер Слободан Боба Живојиновиќ раскажа нешто за трагедијата што го снајде, заедно со неговата сопруга Лепа Брена и остатокот од тимот, во почеток.

„Јас ја основав Гранд продукција за две недели, но дотогаш веќе имав база со заработените пари. По неколку месеци нашето студио изгоре, сè што вложивме преку ноќ го снема. И тогаш Саша Поповиќ дојде кај мене и ме праша што да правиме сега, а јас му реков, ќе го направиме уште подобро и поголемо, што и се случи “, рече Живојиновиќ.

Саша Поповиќ и Лепа Брена ја основаа Гранд продукција во 1998 година, а во 2014 година тие го продадоа мнозинскиот пакет акции во компанија која вработува повеќе од двесте лица и ги произведува некои од најгледаните емисии во Србија. Пејачката за нејзиниот удел наводно добила неверојатни 7,5 милиони евра.

„Жената е глава на куќата“

Во емисијата Живојиновиќ се осврна и на неговиот брак со популарната пејачка. „Жената е глава на куќата и Брена го знае тоа. Уживаме, се сакаме, се почитуваме. Од кога сето ова се случи со короната, ние буквално поминуваме 24 часа заедно. Нашата врска стана уште посилна. Во бракот мора да има почит и компромис “, рече сопругот на Брена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi