Сè што знаеме за љубовниот живот на Марија Шерифовиќ е – Не и е досадно!

25 февруари, 2021
154882-1.jpeg

Таа неодамна призна дека има момче, но медиумите во Србија ја поврзуваат со тамошната пејачка…љубовниот живот на Марија Шерифовиќ со години ги фасцинира нејзините многубројни обожаватели, а едно е сигурно – сигурно не и е досадно.

Иако поминаа многу години од нејзината победа на Евровизија, Марија Шерифовиќ сè уште е една од најголемите sвезди во Србија. Таа е доста активна и на социјалните мрежи, каде со задоволство комуницира со обожавателите. Сепак, околу една работа Марија е прилично самосмислена. Имено, станува збор за нејзиниот љубовен живот, кој го крие „како нозе на змија“. Таа неодамна шокираше многу фанови откривајќи на Инстаграм дека – има момче, чиј идентитет, како што се очекуваше, не го откри. Оваа вест се изненади токму поради фактот што Марија пред неколку години јавно призна дека сака жени, откако, како што тврди, шест месеци го сакаше црногорскиот пејач и актер Славен Калезиќ. Некогаш медиумите ја поврзуваа со позната Хрватица, но и со омажената дизајнерка од Србија.

Другите врски Марија успешно ги криеше од обожавателите, особено откако во 2013 година призна дека сака жени.

‘Јас сум лезбејка! Бев со една девојка и тоа е прекрасно чувство. Знам дека сите дојдовте за ова прашање. Можам да ви кажам дека е одлично да имате врска со некој чија брада не боцка“, рече таа на тогашната прес-конференција. Сепак, пред таа исповед, пејачката откри дека била во врска со црногорскиот пејач и актер Славен Калезиќ веќе половина година. Тој е исто така единствениот маж со кого таа јавно ја потврди својата врска. Сепак, многумина се убедени дека ова е трик за маркетинг, пишуваат истите медиуми.

Во криењето на нејзините врски, Марија е вистински професионалец, бидејќи медиумите никогаш не ја фатија со девојче, а таа ја ‘скокоткаше фантазијата и ги „подгреваше“ озборувањата, објавувајќи, на пример, фотографија на која се гледа женска рака.

‘Марија тајно се гледала со една од, како што велат, најубавите жени на српската јавна сцена, која е омажена за „син на голем моќен човек и влијателен бизнисмен“. „Тие почнаа тајно да се гледаат неколку дена откако се сретнаа а на почетокот никој не беше сомнителен, бидејќи околу Марија секогаш се пријатели и девојки кои ја следат насекаде, а госпоѓата а е во среќен брак со години со наследник на моќна династија. Така, првите неколку месеци сè беше опуштено, и за нив и за околината. Но, како одминуваше времето, тие стануваа сè помалку внимателни’, откри извор близок на пејачката, кој додаде дека таа редовно доаѓала на концертите на Марија, и секогаш ги придружувала во ВИП-одделот, што било сомнително за сите.

По врската со неа, Марија наводно пронашла нова љубов со привлечно девојче од Лос Анџелес, но нејзиниот идентитет останал таен. Пред десет години, медиумите ја поврзаа со поранешната Мис универзум на Хрватска, Рената Ловринчевиќ. Тие не се криеја од медиумите во тоа време, но и двете тврдеа дека се – само пријателки.

Да потсетиме, минатиот месец Марија изненади многумина, признавајќи дека има момче, но и како размислува за брак. Имено, на прашање од обожавателите дали има момче, оваа пејачка, која својот љубовен живот го чува далеку од „очите“ на јавноста, само кратко одговори „да“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi