„СЕКОГАШ НЕПОГРЕШЛИВА“: Трудната Шехерезада одушеви со изборот на костим за капење

5 јули, 2021
206421051_341559747487440_6849633209091561106_n

Еден од најпознатите актерски парови во Турција, 38-годишната Бергузар Корел и 50-годишниот Халит Ергенч наскоро ќе го прошират семејството со трето дете. По два сина, 11-годишниот Али и едно ипол годишниот Хан, на саканата Шехерезада и Сулејман им пристигнува ќерка, а 38-годишната актерка покажува колку ужива во својата трета бременост на нејзиниот Инстаграм профил секој ден. Тоа го прави и сега, и покрај тоа што повторно воодушеви со својата породилна линија во костим за капење, Бергузар „купи“ многу придружници и со изборот на костим за капење.

Секоја жена што ја поминала оваа слатка мака за бременост знае дека не е секогаш најлесно за бремените да најдат модел за костими за капење што ќе ги исполнува сите критериуми, но Бергузар најде решение и за овој проблем, па гордо го истакна нејзиниот растечки стомак во црн едноделен костим за капење. Едноставниот крој на костимот за капење на едното рамо ја истакна нејзината сè уште витка линија, но и воодушеви многу придружници. „Овој костим за капење е одличен за вас“, „Изгледа одлично на тебе“, „Ти си преубава трудница“, „Секогаш непогрешлива“ се некои од коментарите.

А, костимот за капење што актерката го избра за време на бременоста е со потпис на познатата турска марка Аје. На нивната веб-продавница, овој модел може да се најде во повеќе бои по цена од 115 евра. Инаку, ова не е прв пат убавата актерка да позира во костим за капење на споменатата марка. Неодамна, во преден план го стави својот труднички стомак облечена во дводелен костим за капење во жолта боја, чија цена на веб-продавницата е околу 100 евра.