Севе повторно се повеќе се поврзува со производителот на вино а тој тврди: „Не е точно дека се вселува кај мене“

5 февруари, 2021
фд

Сплитската пејачка наводно била чест гостин кај Томислав, велат добро упатени извори. Напишано е и дека наскоро ќе се пресели кај него, но тој со насмевка негира сè

Српските медиуми објавија дека Северина Којиќ (48) наскоро ќе се пресели кај винарот Томислав Воштиниќ (38) од Граберје Иванишки кај Иваниќ Град.

Таму пејачката често го поминуваше своето слободно време, велат добро упатени извори, а летово крстареа заедно. Тогаш Севе го претстави како телохранител.


Со оглед на тоа што таа не го видела својот сопруг Игор Којиќ (33) скоро една година, многумина се прашуваат дали им завршил бракот. Сепак, овие најнови податоци за тоа како Сева се движи со Томислав не се баш безопасни затоа што потенцијално значат две работи. Првата е дека цвета љубовта меѓу винарот и неа, а втората е дека бракот со Игор е завршен.


Веќе некое време се шпекулираше дека нешто не е како што треба во нивниот брак, а тоа го поткрепува и нивниот последен потег – ги избришаа последните заеднички фотографии на Инстаграм. За да откриеме дали е вистина дека Северина ќе ги спакува своите работи и ќе ги распакува куферите во куќата на Томислав, се јавивме кај сопственикот на винаријата, кој кратко ни рече:

  • Не е точно дека Северина се вселува кај мене.

За фактот дека пејачката е блиска со Воштиниќ започна да се зборува сè погласно на крајот на ноември минатата година. На крајот на летото, Северина ја однесе својата компанија во неговата модерна винарија половина час возење од Загреб, за што сведочи и фотографијата на нејзината социјална мрежа, која ја објави на 19 септември. Во тоа време, на ридот над Иваниќ Град, Северина позираше опкружена со нејзините најблиски пријатели, новиот / стар менаџер Томислав Петровиќ, ПР Давор Гргин, др. Наташа Десница, со која интензивно се дружеше ова лето на море, ПР Ведран Васиќ и внуката Мија Поповиќ, која исто така живее со неа во Козјак, Загреб. Воштиниќ неодамна се разведе од Дуња Миклаучиќ, ќерка на славниот винар на Мославина Марко Миклаучиќ. Томислав беше прогласен за производител на вино кој најдобро ја познава сортата Мославина во светот. Сепак, тој не заврши како производител на вино, но доби дополнителна обука за таа работа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi