СЕВЕРИНА КОЈИЌ ДОЛЖИ ПОВЕЌЕ ОД 220.000 ЕВРА?! Компанијата на пејачката ја презеде МОЌЕН човек кој е нејзина ДЕСНА РАКА веќе 20 години!

5 март, 2021
2364283_severina-23112019-0131-1_ff

Северина Којиќ повторно го врати стариот менаџер Томислав Петровиќ во нејзиниот живот.

Минатата година Северина наводно го назначи Томица за директор на нејзините две компании. Пејачката е сопственик и основач на две компании, а Петровиќ и таа се косопственици во друга компанија. Пејачката ги основа овие компании во пресрет на нејзината турнеја, а организацијата ја остави во рацете на квалификуваниот менаџер Ален Кључ. Во исто време, Северина ја назначи Антонела Беламариќ за прокуратор во нејзината компанија.

„Северина ме ангажираше во нејзиниот тим на почетокот на годината и се договоривме привремено да ја преземем улогата во нејзината компанија, пред се поради можноста за потпишување договор, со цел да се олесни и забрза работата кога Северина не е достапна, “, рече мистериозната Беламариќ, десна рака во компанијата на Северина, во 2019 година.

Минатата година, Томица Петровиќ беше запишана на позицијата директор, откако соработката на релација Кључ – Северина се растури по седум месеци. И Беламариќ исто така избегнувала коментари од тогаш.

Сè уште не се познати деловните резултати на компаниите на Северина за минатата година, што им беше тешко на забавувачите поради пандемијата на корона вирусот, бидејќи финансиските извештаи за 2020 година допрва треба да бидат доставени. Се шпекулираше дека компаниите што Северина ги поседува или е ко-сопственик имаат акумулирано повеќе од 225 000 евра долг во 2019 година. Една компанија исто така доби поддршка за исплата на минимални плати.

ПејачкТ три месеци добиваше пари од CES, а станува збор за сума од 1 500 евра. Како што тогаш изјави управата за односи со јавноста на Северина, беше поднесено барање за поддршка за еден вработен во таа компанија. Томица се врати во седиштето на Северина минатото лето по скоро една година. Пејачката и нејзиниот долгогодишен менаџер ги заладија односите пред две години откако тој беше нејзина десна рака скоро 20 години.

Камен на сопнување наводно бил нејзиниот сопруг Игор Којиќ, со кого, како што се шпекулира, Томица не наоѓал заеднички јазик. По повлекувањето на Игор од животот на Севина пред една година, Томица ја следеше со очите од терасата на ноќниот клуб во Сплит каде што таа настапи. Потоа, Севе и Томица позираа со нејзините најблиски пријатели на недвижниот имот недалеку од Загреб на младиот производител на вина Томислав Воштиниќ (38), со кого ја поврзуваа пејачката од минатото лето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris