Северина снима песни за распадот на бракот со Игор Којиќ, не се виделе со месеци! (ФОТО)

16 јануари, 2021
Screenshot_2_1000x0

Подготвува нови хитови …

Оваа година, Северина ќе ја израдува својата публика со нов албум, во кој ќе има песни што го опишуваат крајот на љубовта со Игор Којиќ, за кој публиката врева со месеци.

– Северина и Игор не се гледаат со месеци. Таа престојува во Загреб, каде снима нови песни во кои одлучи да ткае несреќи од приватниот живот. Ќе се посвети на музиката, а сега најмногу ужива по бурните настани во приватниот живот. И покрај проблемите со Игор, Северина е сѐуште одделена од синот Александар, па нејзината работа ѝ е единствената утеха.

Шефот на проектот е Филип Милетиќ, кој го потпишува проектот како продуцент, композитор и текстописец. Иако работеа на претходните песни во Белград, сега создаваат нови во Загреб.

– Студиото каде снимаме е добро, ми се допаѓа атмосферата, овој пат решивме да снимаме тука во Загреб. Овде сум неколку месеци – вели Милетиќ и открива дека ќе има биографски песни и дека некои ќе опишат љубовни бродоломи.

– Ќе има текстови инспирирани од мојот живот, но и нејзиниот. Новина е што на овој албум се појавив и како текстописец, досега бев само композитор и продуцент. Ќе биде интересно. Има многу љубовни текстови. Има и такви за љубовна болка, но тоа не е патетично – рече Филип.

– Таа нова Северина ќе биде поразлична од сѐ што направи досега. Во однос на продукцијата и пеењето, публиката ќе биде изненадена. Ќе бидеме малку помодерни, и повторно се обидов да ја задржам старата Северина, она што ја краси, поради што луѓето ја сакаат – изјави креаторот на хитовите на Северина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris