Северина за совршениот изглед: Еве што пие веднаш по будењето

7 мај, 2021
o_severina glavna ig_1280

Северина со години важи за најубава пејачка од овие простори, а на нејзиниот изглед би и позавиделе и многу помлади девојки.

Фото: АТА слики

Иако наполни 49 години пред нешто помалку од еден месец, врз основа на нејзиниот изглед, никогаш не би го кажале тоа.

Во интервју за Exkluziv.hr, Северина откри која е тајната на нејзината витка линија и како успева да има идеална тежина со години.

  • Навистина сакам да јадам многу овошје, но и зеленчук, всушност јадам сè. Во последно време, мојата диета се базира на многу овошје, а сега ми одговара сè од шумско овошје, диња, лубеница – рече таа.

Таа додаде дека има навика која ја одржува со години. По будењето, таа секогаш пие сезонски смути со овошје и зеленчук. Овој пијалок и дава многу сила, но и да не чувствува глад.

  • Моркови, цвекло, малини, јагоди, боровинки, капини, понекогаш мешани со бадемово млеко. Понекогаш додавам малку банана за густина, но може да биде добро и без банана – откри Северина и призна дека и тоа како ужива во јадењето.
  • Навистина сакам да јадам и можам многу да јадам – ​​искрена е пејачката.

Таа додаде дека не е тип која ќе поминува часови во теретана и дека тоа не е вид на активност што тој ја претпочита.

  • Во последно време, јас навистина не сум во теретана, понекогаш телото мора да се одмори. Јас не сум тип кој оди во теретана секој ден. Имам добро тело, па дури и еднаш неделно ми е доволно, но ако се подготвувам за турнејата, тогаш одам три или четири пати – рече таа и додаде дека смета дека е најдобар тренинг да трча по нејзиниот син Александар.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi