ШТО СЕ СЛУЧУВА? „Задруга“ во МРАК и ТИШИНА! Ништо не им е јасно на задругарите…

7 март, 2021
screenshot_from_2020-09-06_20-41-11

Тишина и шепот во „Задруга“!

Денес во текот на денот, до вечерва, во реалното шоу „Задруга“ беа исклучени светлата во спалната соба.

Причината за многу членови на „Задруга“ не беше јасна, па од аглите претпоставуваа за што се работи.

Бидејќи натпреварувачите се навикнати продукцијата да ги буди секој ден, со вклучување на светлата и музика, тоа не се случи утрово. Светлото се запали само навечер, а задругарите претпоставија што може да биде, затоа што можеа да спијат цел ден, што им беше чудно:

– Сите настинавме, ни треба одмор – му рече Јована Томиќ Матора во дворот на Брендон денес, додека Драгана Митровиќ и Маја Маринковиќ ја коментираа оваа тема во пабот:

– Се будам кога Мишел беше пред мене во бањарка. Тој ми вели „Дали знаеш колку е часот?“ Ми го покажува часовникот кога тоа е два и пол часот попладне и гледам дека сите спијат – рече Драгана низ смеа, па Маја продолжи:

„Станав околу еден, па се избањав, се нашминкав, но ќе одам да легнам повторно“, рече таа.

Милица Кемез со нетрпение го очекуваше денешниот одмор на членовите на „Задруга“ и посака да имаат слободен ден секоја недела, додека Ријалда Карахасановиќ подготвуваше пита со Ермина Пашовиќ, додека другите одмараа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris