СЛАВЕЊЕ ВО ДОМОТ НА ГОЦА ТРЖАН! Пејачката сподели ДОБРА ВЕСТ – денес е ПОСЕБЕН ДЕН за нејзиното СЕМЕЈСТВО!

1 мај, 2021
321213_screenshot-7_f

Меѓународниот ден на трудот, кој се слави денес, 1 мај, е всушност „празник на неработење“ за сцената. Во тоа се скоро едногласни, сите оние кои цела претходна година не беа ангажирани за работа поради пандемијата на коронавирусот.

Иако овој ден се минува во природа, Гоца Тржан ќе го помине на ручек со семејството, најпрво со своите родители.

Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ ќе имаат уште една причина да слават:

– Први мај ќе го поминеме прво со родителите на Гоца, а потоа и со моите. Семеен ручек. Родителите на Гоца денес имаат и годишнина од бракот, па тоа ќе го прославиме и со нив. После тоа, ќе одиме во село, кај моите родители – рече двојката, додавајќи:

– За Велигден правиме се по ред, фарбаме јајца и други работи. Ова ќе биде еден од најдобрите Велигдени досега бидејќи сите ќе бидеме заедно. Патувавме за Велигден, одевме на концерти, секогаш работевме за сите празници. А сега, тука сме, фала му на Бога, сите заедно – рече пејачката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi