СВЕСНО ГО НАПРАВИВМЕ ТОЈ ИЗБОР: Јована Јоксимовиќ откри тајни од семејниот живот!

2 мај, 2021
Joksimovici foto Dejan Briza (13)4_1000x0

Во пресрет на претстојниот Велигден, Јована Јоксимовиќ откри мали тајни од нејзиниот приватен живот, врската со нејзиниот сопруг, музичарот Жељко Јоксимовиќ, како и родителството.

Имено, бидејќи покрај брачната среќа, таа неодамна започна и да работи со сопругот професионално, многумина се интересираа како всушност функционира што тие се „осудени“ на едни со други и во деловната соработка на неговата телевизија, но и во агенцијата „TANJUG“:

„Не сум осудена, ние двајца го избравме тоа многу свесно. Тоа е наша одлука, за нашиот живот, затоа што ја доживуваме како нешто што е вообичаено, во сè, дури и во бизнисот. Сите теми се наши, наш живот. И, ги живееме и на работа и дома, без тоа ни најмалку да ни пречи“ – изјави Јована за „Блиц“.

Јоксимовиќ зборуваше и за тоа како таа и Жељко ги делат родителските одговорности и откри како изгледа во нивното семејство:

„Друга наша заедничка обврска е работата со нашиот син Коста, со фактот дека се обидуваме да го натераме да го гледа училиштето како негова, а не како наша работа. Најголемата грешка што ја прават родителите е кога ќе почнат да учат наместо своите деца. Ние нема да ја направиме таа грешка“ – рече Јована за споменатите медиуми, додавајќи дека тие не ги упатуваат децата да одат по нивните стапки, туку самите да изберат што ќе прават во иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi