Тешката исповед на Сека Алексиќ: „Тато ја ТЕПАШЕ мама, помалиот брат скокна на него за да ја одбрани“

31 мај, 2021
9682fd040d13c4876de37a420913ef39e3c72fdc

Пејачката Сека Алексиќ (40) гостуваше во една емисија и по тој повод се присети на трауматските искуства низ кои поминала поради нејзиниот татко Милорад.

Иако сега живее живот како во бајка, таа не криеше дека живеела многу сиромашно и дека се сеќава на животот со нејзиниот татко, мајка и брат од грдите и тешки искуства за едно дете, кои потоа гледало како нивниот татко ја тепа нивната мајка

– Моето растење беше во сиромаштија. Многу лошо. Се сеќавам на две ситуации кога татко ми ја нападна мајка ми. Брат ми скокна врз него, го зграпчи за глава и го најде првото нешто што му беше при рака да го удри. Тој беше дете, брат ми. Го удри по главата, за да ја извлече мајка ни, рече Сека.

Никогаш не ви излегува тоа од глава

– Ова се ужасно стресни ситуации и слики кои никогаш не се забораваат. Никогаш тоа не се брише од главата – додаде таа, за да заплаче малку подоцна во емисијата.

 Таткото на Сека почина пред четири години.

Во едно неодамнешно интервју, таа спомена дека татко ѝ го видел нејзиниот постар син Јаков, но жали што тој не дочекал да го види и Јован.

– Кога тоа ќе се случи, сликите од детството му се враќаат на човек, ми недостасуваше татко ми во мојот живот. Мајка ми ме воспита сама. Никој што е разведен не може да каже „Доволно е да се живее со еден“, не е доволно. Љубовта недостасува, додаде Сека.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi