ТЕШКАТА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА НА ДУШКО ТОШИЌ: Од сиромаштија до милиони!

16 август, 2021
Screenshot_2

Животната приказна на фудбалерот Душко Тошиќ е шокантна – пораснал во сиромаштија, а денес ужива во луксуз

Српскиот репрезентативец Душко Тошиќ, познат и како сопруг на една од најпознатите пејачки во регионот, Јелена Карлеуша, денес заработува милиони благодарение на неговиот труд, работа и пожртвуваност. Луксузни вили, скапи автомобили и егзотични дестинации се дел од неговото секојдневие.

Но, животот не го галел секогаш симпатичниот фудбалер. Медиумите пишуваат дека тој го поминал детството во мал град, и пораснал, како што пишуваат, во голема сиромаштија.

„Душко имаше многу тешко детство. Неговите родители беа сиромашни, но чесни и добри луѓе. Бидејќи сакаше да игра фудбал, татко му го одведе во Зрењанин по завршувањето на основното училиште за да учи, но и да игра фудбал. Одењето од мало село во градот беше остварување на сонот за него.“

Знаел да ги бакнува рацете на родителите кога ќе се врател дома бидејќи тие му ги исполниле желбите и го испратиле во интернат. Не му било грижа што живеел со напуштени деца. Значи, што ќе се случело со него ако останел во селото? Ништо “, коментира извор близок до семејството Тошиќ и продолжува:

„Се сеќавам дека Душко ги молеше соседите кај нив да гледа фудбалски натпревари бидејќи неговите родители немаа телевизор. Ќе седнеше на креветот и топката ќе му беше под нозете. Исто така, се случувало да заспие пред телевизорот, па татко му да го носи дома во раце. Душко е класичен пример како може да се стигне до врвот од калта “, рекол изворот на крајот.

Инаку, во последните неколку месеци, Србија не престана да „зуи за двојниот живот на Душко“. Иако сите актери – Душко и Јелена и наводната љубовница Ана Јовановиќ – упорно тврдат дека сите тие се лаги, српските медиуми не престануваат да ги изнесуваат деталите за оваа наводна тајна афера помеѓу фудбалерот и дизајнерката на костими за капење. Ана неодамна зборуваше и за наводната афера.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi