Војна помеѓу поранешните сопружници? Сè што не знаевте за нивниот развод: На виделина излегоа скандали и проблеми на Емина и Мустафа!

13 март, 2021
emi

Како што открила Емина, нејзиниот сопруг не се грижи за потребите на нивните синови, а се вознемирила кога ги однела наследниците на лекар и дознала дека нивниот татко не плаќал за нивното приватно здравствено осигурување, согласно со веќе утврдениот договор.

Договорот беше Мустафа да плати за приватно здравствено осигурување за неговите синови, како и за изнајмување автомобили и возачот на Емина. Меѓу неговите обврски договорени пред адвокатот се трошоците за летните одмори, како и дополнителни детали што не ги исполнил повеќе од две години. Тој се обиде на поинаков начин да ја претстави ситуацијата пред медиумите во неговата родна Турција и рече дека Емина должи само два месеци, поради круната, што целосно ја разбесни. Таа тврди дека ќе дава пари за децата, но не и за нејзините лични потреби. Тогаш таа реши да излезе во јавноста и да ја открие својата вистина – открива изворот и додава:

Мустафа беше бесен кога слушна дека неговата поранешна сопруга признала дека должи пари. Таа ја повреди неговата суета и искрено го налути. Таа знаеше дека излегувањето во јавноста е најболната точка за него бидејќи тоа ќе му наштети на неговиот углед и кредибилитет, па затоа прво се обиде да го предупреди преку адвокат, но бидејќи не успеа во тоа, реши да ги презентира сите факти. По судирот со медиумите, Мустафа реши да реагира, но преку други канали.

Иако Емина започна да гради странска кариера и ја доби главната улога во популарната турска серија, сето тоа сега е доведено во прашање.

Сандал е исклучително ценет и почитуван во Турција, тој е влијателен во музичките и јавните кругови, па Емина ќе ги затвори каналите во нејзината матична земја што може да и значат поради музичката и актерската продукција. Покрај тоа што е пејач, Мустафа е и продуцент, тој верува дека многу колеги и соработници ќе застанат покрај него и дека нема да сакаат да му замеруваат. Прашањето е како ситуацијата понатаму ќе се развива и дали поранешните сопружници ќе успеат да најдат заеднички јазик, но како функционира, војната е неизбежна. Познато е дека нивната врска е со клацкалка со години, некогаш е добра, понекогаш е лоша. Емина беше свесна за последиците, но не сакаше повеќе да молчи. Се чини дека валканите алишта ќе продолжат да лебдат, а прашање е што ќе каже Мустафа ако реши да излезе во јавноста – заклучи изворот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris