Жената МОРА да знае да готви – тоа е патот до неговото срце! Јелена Џоковиќ ги насмеа следбениците и упати важна лекција до нив!

6 август, 2021
255203_profimedia0377354009_ff

Глобалната директорка и ко-основач на Фондацијата „Новак Џоковиќ“, Јелена Џоковиќ, не е претерано активна на социјалните мрежи, но привлекува внимание секој пат!

Така беше и овој пат, кога сопругата на најдобриот тенисер на планетата, Новак Џоковиќ, наиде на застарени тврдења, па реши да ги сподели и да одговори на нив.

Јелена прво објави илустрација со реченицата „Жената мора да знае да готви“ и напиша:

  • Какво програмирање имаме од раните денови, драги мои …
Jelena Đoković

Таа потоа го сподели советот на нашите баби „Секогаш треба да му подготвиш барем нешто“ и иронично одговори:

  • Навистина? Тоа е патот до неговото срце.
Jelena Đoković

Јелена потоа објави илустрација со сите жени со познатата реченица „Знаев да готвам се на твоја возраст“ и напиша:

  • И што сега?
Jelena Đoković

Сопругата на познатиот спортист сподели и илустрација која гласи „Нема веројатно тој да готви“.

Jelena Đoković

Откако едно лице ја праша Јелена што не е во ред со овој совет, Јелена напиша:

  • Самата тема е многу интересна за дискусија и удира во самиот центар на се што научивме како деца … „Жената мора да биде добра готвачка“ е евергрин класика. Ако се обидам да дадам краток одговор, би звучело вака – секое живо суштество мора да јаде, без оглед на полот и возраста. колку порано научиме како да јадеме – без разлика на полот – толку сме поспособни … И не е повеќе или помалку женски – заклучи Јелена.
Jelena Đoković

И, навистина, речиси и да нема жена која барем еднаш во животот не ги слушнала овие три реченици. Дали има некоја што особено ви пречи?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi