Бомбици со лешник: Вкус на кој нема да му одолеете!(РЕЦЕПТ)

20 јануари, 2021
Coko-bombice

Време е!

Некои слатки се прават за сите прилики. Брзо се подготвуваат, а вие нема да можете да му одолеете на вкусот.

Состојки:

  • 200 гр мелени лешници
  • 200 гр рендано чоколадо
  • 2 кесички ванилин шеќер
  • 2 белки
  • 3 лажици екстракт од лешник

Врв:

  • 150 гр чоколадо
  • 50 гр путер или маргарин
  • лажичка масло

Подготовка: Измешајте мелени лешници, рендано чоколадо, ванилин шеќер, белки и екстракт од лешник и направете бомби од добиената мешавина. За да го направите преливот, стопете ги сите наведени состојки на тивок оган и прелијте ги бомбиците што сте ги направиле.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber