ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО КОРИСТИТЕ АЛУМИНИУМСКА ФОЛИЈА: Веќе никогаш нема да се нервирате и да ја кинете криво!

17 октомври, 2021
498697_aluminijumska-folija-2_ls

Дали се борите и со алуминиумска фолија?

И постојано ја кинете криво?

И потоа, малку по малку, ја уништувате целата, бидејќи не можете да успеете да ја исечете право и како што треба да биде?

И тогаш, се разбира, се нервирате, бидејќи не го направивте она што беше потребно, а фолијата ја нема.

Тоа е затоа што постојано го правите тоа погрешно.

Така барем едно тврди Тик-Токерка.

Во краткото видео кое го објави на оваа социјална мрежа, покажа како правилно да се користи.

Ќе ви кажеме дека решението, цело време, беше точно пред нашите носеви и дека е спас за нашите нерви.

Имено, кутијата со фолија воопшто не треба да се отвара.

Фолијата, всушност, треба да остане во кутијата, а потоа кутијата треба да се притисне од страна, бидејќи тие страни се наменети да бидат мали држачи.

После тоа, извадете фолија од кутијата колку што ви треба и користете ги малите заби, кои ги имаат многу кутии, за прецизно да ја исечете.

Можеби звучи комплицирано, но веруваме дека по гледањето на видеото, се ќе ви биде појасно:

@bornunicornyt

You’ve Been Doing This Wrong Your Whole Life #bornunicorn #cleaninghacks #yourdoingitwrong #homemakingtips #cleantok #lifehacks #aluminumfoil

♬ STAY – The Kid LAROI & Justin Bieber
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris