ЧЕСТО РАЗМИСЛУВАТЕ ДАЛИ ТРЕБА ДА РАСКИНЕТЕ ИЛИ НЕ? Постојат работи кои откриваат дали е време за КОНЕЧЕН КРАЈ!

26 август, 2021
663679_profimedia0439136443_ls

Постојат разни знаци кои предупредуават дека врската е во криза, или дека оди во погрешна насока, а сè зависи од тоа дали сакаме да ги видиме, или ќе ја држиме главата зариена во песок како ној.

1. Повеќе го сакате неговиот потенцијал, или она што би можел/а да стане, наместо она што е, можеби никогаш нема да бидете задоволни со својот партнер.

2. Се однесувате поинаку во негово присуство отколку во кругот на семејството или пријателите. Пронајдете друг партнер. Не можете да бидете со некој со кој не го покажувате вистинското лице.

3. Без разлика на тоа какви проблеми имате, не смеете да ги игнорирате фактите и да бидете во заблуда. Ако е така, врската нема иднина.

4. Ако е оженет/омажена, или се гледа со некој со кого бил во некој вид врска, не ви припаѓа вам и не постои заедничка иднина.

5. Не знаете што да направите и се чувствуавте лошо во врската, составете листа на негативни и позитивни страни. Решението е едноставно, ако можете да бидете потполно исктрени со себе.

6. Ако сте со некого само затоа што се плашите да бидете сами и мислите дека нема да пронајдете некој друг, осудени сте на несреќна љубов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris