5 земји идеални за патување по завршувањето на пандемијата

26 јули, 2021
62127677

Бидејќи многу патници полека се пробиваат до дестинациите што не можеа да ги посетат изминатата година, време е да извлечеме некои земји, кои се погодени од пандемијата. Имено, многу помали земји се соочија со огромни загуби, а земјите доста зависни од туризмот поминаа најлошо. Затоа, еве еден предлог на пет дестинации за посета кога пандемијата конечно ќе остане во минатото!

Камбоџа

Лето во оваа земја паѓа кога е зима во Европа, што ја прави одлична дестинација за уживање во топлите денови. Температурата од ноември до април е помеѓу 25 и 30 степени, така што ќе се вратите дома со добра боја. Доколку сакате бел песок и илјада фотографии за Инстаграм посетете го островот Кох Ронг и доколку ве привлекува историјата и културата, не пропуштајте да го видите Ангкор Ват.

Уругвај

Погодно лоциран помеѓу многу попознатите дестинации Бразил и Аргентина, Уругвај честопати го занемаруваат патниците кои ја посетуваат Јужна Америка. Сепак, тоа е земја што вреди да се истражува во која пределот е преполн со мочуришта, различни видови шуми и разни води. Земјата е исто така ретко населена, така што нема да ви недостасува осаменоста, а мора да споменеме дека е супер да се јаде тука.

Албанија

Енигмата за Југоисточна Европа, Албанија е вистинска ризница на историјата, но и на културата. Места како замокот Розафа не оставаат никого рамнодушен и секој што сака да дознае повеќе за владеењето на Енвер Хоџа, ќе наиде на бункери на секој чекор. Се разбира, земјата е богата и со планински терен, па затоа не се исклучени природните убавини.

Јордан

За многу посетители на Блискиот исток, Јордан е земја полна со потенцијал. Сепак, ако имате добар буџет, тука не губите добра забава. Сурфањето на песочните дини во Вади Рум, пливањето во Мртвото Море или истражувањето на античката Петра ви стојат на располагање.

Сејшели

За оние кои сакаат да го запознаат најегзотичниот морски живот на планетата, нема потреба да бараат подалеку од Сејшелите. Ве очекуваат безброј корални гребени, плажи и природни резервати, а богатството со флора и фауна е огромно. Секако, со сето тоа, можете лесно да уживате во една од современите плажи и да ги впиете сончевите зраци …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi