Бидете сигурни дека ова не е фотомонтажа: Овој рај на Земјата навистина постои, а и не ни е далеку

30 август, 2021
foto-printskrin-youtube-aris-alevizopoulos-1-830x0

Додека ги гледате фотографиите, лесно можете да помислите дека се нереални слики, но ако разгледате малку подобро ќе сфатите дека вакво место навистина постои.

Егејското Море и островите на Киклада се познати по многу нешта, но пред сѐ по неверојатните бои. Што со синилото на морето, што со зградите обоени во бело, со карактеристични сини детали.

Едно од местата во областа на Киклада, кое не е толку познато за туристите, е Полиаигос, со право окарактеризиран како рај на земјата.

Недоволно истражен рај на Киклада

Фотографиите што може да се видат многумина, сосема очекувано, се прашуваат дали е можно да постои вакво нешто? Неверојатно чистото море, што прави да изгледа дека бродовите лебдат, само го комплетира целокупниот впечаток.

Всушност, Полиаигос е најголемиот ненаселен остров во Егејското Море. Се наоѓа помеѓу многу попознатите острови, Милос и Кимолос. Главната атракција на овој остров е дефинитивно морето, познато по своите неверојатни нијанси на сина боја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi