ЧУДО НА ПРИРОДАТА ВО ЈАПОНИЈА: Нереална бамбусова шума која е омилено место за медитација – бесплатно и отворено 24 часа!

25 јули, 2021
254665_bambusovasumaujapanu4_ff

Бамбусовата шума наречена Сага Арашијама во јапонскиот град Кјото е вистинско чудо на природата.

Само гледањето на фотографиите е доволно за веднаш да сакате да се спакувате и да долетате во земјата на изгрејсонцето и да уживате во прошетка низ сенката создадена од густата вегетација на прекрасните дрвја од бамбус.

<p>Kroz našu galeriju "prošetajte" prelepom bambusovom šumom u Japanu, koja se smatra istinskim čudom prirode</p>
<p>Kroz našu galeriju "prošetajte" prelepom bambusovom šumom u Japanu, koja se smatra istinskim čudom prirode</p>

Оваа шума е една од омилените туристички атракции во Јапонија меѓу посетителите кои ја сакаат природата, но и омилено место на Јапонците за медитација, бидејќи обезбедува прекрасен, свеж, чист воздух и многу потребен мир, неопходен за концентрација и прочистување на умот.

<p>Kroz našu galeriju "prošetajte" prelepom bambusovom šumom u Japanu, koja se smatra istinskim čudom prirode</p>

Влезот во оваа прекрасна шума е бесплатен, а за посетителите е отворен 24 часа на ден, седум дена во неделата.

<p>Kroz našu galeriju "prošetajte" prelepom bambusovom šumom u Japanu, koja se smatra istinskim čudom prirode</p>
Bambusova šuma u Japanu
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi