Дали сте знаеле дека може да ја изнајмите куќата од серијата „Sex Education“?

13 октомври, 2021
profimedia-0449111626-790x584

Трета сезона по ред, симпатичните ликови од серијата „Sex Education“ и нивните љубовни проблеми ги освојуваат гледачите, а амбиентот во кој се снимаше серијата не е ништо помалку интересен. Ретро дизајнот на ентериер остава впечаток на удобност и cozyness, а сонуваните пејзажи на вечната есен во бои ве покануваат да патувате.

Сцените од измислениот Мордал се снимени на различни локации во Обединетото Кралство, претежно во областа Глостершир, Херефордшир и Монмаутшир.

Една од најатрактивните локации е секако куќата во која живеат Џин и Отис Милбурн, а добрата вест е што всушност се работи за Б & Б каде што можете да престојувате. The Chalet се наоѓа во Симондс Јат во долината на реката Вај, на границата со Англија и Велс.

Многу романтична локација е шумата Дин, шумата каде Ерик и Адам одат на пикник. Шумата со мистичен изглед ги инспирираше писателите ЏРР Толкин и Џ.К. Роулинг, и се појави на големото платно неколку пати – во филмовите „Војна на Sвездите: Силата се буди“ и „Кралот Артур: Легендата за мечот“.

Дека Велс може да има вистински меѓународен „трик“ докажува и средно училиште по примерот на оние што се гледаат во американските тинејџерски филмови. Сцените пред средното училиште „Мордејл“ се снимени во кампусот Каерлеон, Универзитетот во Велс, затворен во 2016 година. Кога ограничувањата за патување поради пандемија се вклучија во распоредот на снимање, Јужен Велс „скокна“ и ја претставува Нигерија каде Ерик одеше на венчавка на братучед, па дури и испорача вистински африкански песок.

Меѓутоа, она што не заинтригираше најмногу беше недопрената природа, бујното зеленило и архитектурата со долга историја, така што овие локации дефинитивно ги ставивме на нашата „bucket list“ и во меѓувреме вежбаме велшки: „Bore da!“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris