До станот на карпата се стигнува преку долга жица: Дали би се осмелиле да спиете тука?

16 март, 2021
зип

На сите љубители на авантурите им се нуди можност да спијат во потполно проѕирна висечка спална соба, која нуди импресивен поглед на оваа волшебна и мистична долина.

Со цел посетителите да спијат во „Скајлџ“, тие мора да се искачат на висина од 400 метри преку карпата Виа Ферата и да ја користат зип линија.

Само една ноќ на ова место им овозможува на сите да ги остварат своите соништа.

Понудата вклучува и појадок и гурманска вечера со шише вино, а пакетите вклучуваат превоз од Куско и лични водичи, кои зборуваат на два јазика.

Ова необично сместување беше отворено во 2013 година, во јуни

Natura Vive Skylodge се состои од три ексклузивни апартмани и нивниот капацитет е 8 лица.

Висечки транспарентни апартмани се наоѓаат на врвот на планината на висина од околу 365 метри, а од нив посетителите можат да уживаат во погледот од 300 степени кон прекрасната Света долина. Секој апартман е рачно изработен, од посебен вид алуминиум и поликарбонат, материјали отпорни на тешки временски услови. Секој апартман има четири кревети, трпезарија и приватна бања.

Со должина од околу 7 и просечна висина и ширина од околу 2,5 метри, овие апартмани имаат и шест прозорци, како и четири вентилациони канали, кои заедно обезбедуваат пријатна атмосфера.

Вратата се наоѓа во горниот дел, што дополнително влијае на безбедноста.

Дизајнот и карактеристиките на секој од овие луксузни апартмани им овозможуваат на патниците првокласна услуга и целосен комфор. Достапен е и алтернативен систем за осветлување, кој вклучува четири светилки во затворено и светла за читање, кои се напојуваат со соларни панели и ја складираат енергијата во наменски батерии.

Во рамките на секој стан има бања, која е одделена од спалната соба со изолиран ид. Во внатрешноста на станот има сув еколошки тоалет и мијалник, од каде исто така можете да уживате во прекрасен поглед низ купола со дијаметар од 1,8 метри. И со цел да се обезбеди максимална приватност и да се избегнат погледите на небесните соседи на кондорот, има и завеси на прозорците.

Душеците на креветите се со највисок квалитет, а достапни се и сите потребни делови од постелнината, кои вклучуваат јоргани, што обезбедува топли и пријатни ноќи на околу 400 метри од земјата.

Обезбедена е максимална тежина на патникот од 120 килограми за безбедно качување и за употреба на поштенски мрежи.

Ако ве интересира и цената, тоа е вистинска „ситница“.

Се движи од околу 340 до околу 355 евра, во зависност од тоа кој пакет ќе го избере патникот. Сето ова се однесува само на една ноќ и на една од дополнителните услуги. Во цената е вклучен приватен превоз до хотелот, опрема и водич и ужина за искачување, како и појадок над Светата Долина, или гурманска вечера со шише вино.

Покрај тоа, дополнителна услуга е достапна во форма на ангажирање професионален фотограф.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi