Феноменален поглед кој вреди за секоја пара: Овие се најдобрите хотели ако ви е потребено уживање и мир!

23 февруари, 2021
foto-pixabay-free-photos-460x0

Хотелите лоцирани на навидум недостапни карпи се навистина спектакуларни. Многу од нив се дизајнирани едноставно да им го одземат здивот на посетителите.

Без разлика дали погледот од нивните простории е кон морето, океанот или богатата рамнина не е толку важен, бидејќи е важно овие да бидат обични места каде што посетителите уживаат.

Таквите хотели се наоѓаат низ целиот свет, а има и такви во наша близина.

Хотел и спа центар Монастеро, Санта Роса, Амалфи, Италија

Претходно, на тоа место имало манастир во 17 век. Карпата гледа на Тиренското Море и на Залинскиот Залив.

Хотелот има 20 соби, неверојатен базен, ресторан со Мишелин ѕвезда, како и градини полни со дрвја бугенвилја на пет нивоа.

Што се однесува до спа центарот на гостите им се нудат третмани со некои од растенијата што напредуваат во областа. Живописните градови Амалфи и Позитано се на само 20 минути возење или возење со брод од овој хотел.

Хотел Грејс, Auberg resorts collection, остров Санторини, Грција

Сместен високо на карпата на овој остров, во селото Имеровигли, овој хотел се смета за идеален за уживање, а погледот од собите има поглед кон Егејското Море.

Покрај феноменалниот базен, има и ресторан со медитерански јадења, но и јога и студио за пилатес. Гостите можат да резервираат дво спална вила, која може да се пофали со пространа тераса на отворено со приватен базен, како и приватна спа-област, во рамките на која има затворен базен со загреана вода.

Во овој момент, поради моменталната епидемиолошка состојба, хотелот е затворен, а според планот, тој треба да биде отворен во текот на месец април.

Палатата Раид, Мадеира, Португалија

Оваа палата, односно хотелот Белмонт, се наоѓа веднаш над локалното пристаниште во Мадеира. Има околу 10 хектари градина и нуди поглед на Атлантскиот океан.

Сместувањето е на располагање во вкупно 158 соби, а хотелот има дури три базени. Еден од нив се наоѓа во подножјето на карпата и на него има платформа, која е на ниво на морето. Затоа, гостите на кои им се допаѓа, практично можат да скокаат директно во водите на Атлантскиот океан.

Ресторанот е особено живописен, нуди италијанска кујна и феноменален поглед.

Според сегашниот план, овој хотел ќе остане затворен до 21 март 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi