Грција против Турција: Некои нудат море, а други вакцинираат келнери; ЕВЕ КАДЕ ЌЕ БИДЕ ПОБЕЗБЕДНО ЛЕТУВАЊЕТО

4 април, 2021
3e4ae14771d3ec5f195fda7a9bb3ee26ab4f6c92

Турција ќе вакцинира 1,1 милиони вработени во туризмот и тоа ќе биде нивниот главен адут за претстојната сезона.

Медитеранските земји напорно работат на промовирање на својата земја. И додека некои се одлучија за слоганот: „Сè што ти треба е Грција“, нивниот сосед реши да игра на картата – вакцинирање!

Вработените во туризмот имаат приоритет при вакцинирањето, а кога ќе завршат вакцинациите на 1,1 милиони вработени во туристичката индустрија, Турција ќе биде најбезбедна медитеранска земја!

Хигиенските мерки широко се применуваат во Турција, но Министерството за култура и туризам истакна дека вработените имаат приоритет при вакцинирање. Првите се хотелиерите, возачите, водичите и келнерите.

– Вработените во туризмот кои ќе имаат контакт со странци први ќе бидат вакцинирани и тоа ќе обезбеди чувство на безбедност на секој што сака да дојде во нашата земја – рече Фируз Бајликаја од Здружението на турски агенции за патувања (TÜRSAB).

Претседателот на здружението на турски хотелиери, Сурури Хорабатир смета дека вакцинираните хотелиери и сите вработени во хотелите ќе бидат најголемата предност и предност во маркетингот што никој нема да може да ја постигне.

– Ќе бидеме вакцинирани во пресрет на конкуренцијата – заклучи Хорабатир.

Кога ќе заврши вакцинацијата, турските хотели ќе ги отворат сите делови на хотелите и ќе даваат услуги како порано. Имено, многу детски клубови беа затворени, како и делови од велнес.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris