Хотел кој нуди чоколадни соби, слатки, па дури и чоколаден чај

4 март, 2021
soba

Хотел во Велика Британија на љубителите на чоколадо им нуди избор од три пакети со низа поволности, од дегустации на чоколади до слатки во соба, па дури и попладневен чај од чоколадо

Хотелот „Indigo York“ во Јорк, Велика Британија воведе три нови пакети за да им овозможи на гостите да уживаат во чоколадни задоволства.

Вклучуваат престој во „чоколадни соби“, слатки во собите, попладневен чоколаден чај, дегустација на различни видови, па дури и работилници за чоколадо.

Секој од пакетите вклучува престој во една од просториите со теми од чоколадо кои имаат темни плочки за да изгледаат како коцки од чоколадо. А и во собите за гости има чоколади.

Цената зависи од тоа кој пакет го сакате, а кои се соодветно и именувани: млечно, бело и црно чоколадо.

Пакетот Milk Chocolate започнува од 88 евра за две лица и вклучува ноќевање во соба со чоколади заедно со појадок.

Пакетот White Chocolate започнува од 130 евра за две лица и вклучува ноќевање со појадок, како и одличен попладневен чај направен од чоколадо во блискиот хотел.

Пакетот Dark Chocolate започнува од 185 евра за две лица и вклучува ноќевање, појадок, попладневен чај и избор помеѓу дегустација на чоколадо или работилница за чоколадо во блиската York Cocoa House.

Пакетите ќе бидат достапни за летото 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris