Инстаграм го обожава, а и ние сакаме да се преселиме во овој мал хотел кој го одзема здивот!

27 јануари, 2021
27c92dbf32684425eb2f.jpeg

Многу мора да се совпадне за еден агол на светот да стане хит дестинација и апсолутен хит на Инстаграм.

Еко Хаус Мериси во Грузија се чини дека има победничка формула, а еден од најголемите адути на овој botique хотел е спектакуларната природа што го опкружува.

Можеби веќе сте забележале на Инстаграм застаклени спални соби како лебдат во планините… или сцени на релаксација во џакузи над планинските врвови… и тоа не е сè.

Мал агол лоциран меѓу рударската област Мериси во Џорџија, близу границата со Турција, благодарение на нејзината убавина и социјалните мрежи стана вистински хит за авантуристи и хедонисти.

Имено, додека тој сè уште немаше своја веб-страница, botique хотелот Еко Хаус Мериси, тој го освои ТикТок, а потоа и Инстаграм. И тука внатрешноста не игра значајна улога, главната предност на оваа зграда е погледот што се протега низ застаклените sидови кои го ограничуваат просторот што може да собере само двоен кревет.

Можеби веќе сте наишле на фотографија од удобен кревет што се чини дека лебди над планините со снежна покривка.

Токму оваа мала зона за спиење стана едно од најинстаграмските места во светот, а покрај прекрасниот поглед од спалната соба, „Еко Хаус Мериси“ нуди и низа други установи за хедонистичко уживање.

Освен што ќе се разбудите со спектакуларни сцени, можете да уживате и во џакузи наполнето со пена на една од терасите на имотот. Секако, со тоа и здравица за живот со чаша шампањ или вино.

Една од гостите на еко-резиденцијата беше Ришел, која на својот блог опиша како заедно со нејзиниот сопруг уживала во неверојатната храна што им била доставена свежа од блиските фарми секој ден.

„Кога барав млеко за чај, чекав еден час кравите да дојдат од пасиштето, бидејќи го користеа целото млеко за да си направат сирење од него!“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris