Каков пресврт! Генијална обиколница со прекрасен поглед за оние кои ќе го пропуштат исклучокот на патот

7 мај, 2021
62082293-cesta-kina

Добрите сообраќајни врски се клучни за Кинезите, што покажуваат огромните километарски автопати што ги имаат наредено и не им недостасуваат иновативни решенија…

Во Кина навистина нема недостаток на убави патишта со совршен поглед на природата. На пример, автопатот Хепу-Напо во југозападниот кинески регион Гуангкси се смета за еден од најубавите патишта во Светот. Бетонската конструкција е силен контраст со густите шуми и ридови што го опкружуваат и создава прекрасна глетка на која само ретките можат да одолеат.

Но, патиштата во Кина не се само убави, туку и иновативни, што е прикажано со пресвртницата на планинскиот пат во провинцијата Гвижоу. Кинескиот дневен весник објавува видео на кое се прикажува брз пресврт – идеално за секој што ќе го пропушти исклучокот и тргне на погрешен пат.

Со повеќе од 130.000 километри експресни патишта, Кина има најмногу во светот, доволно за да го обиколи светот повеќе од три пати. Кинезите сметаат дека добрата поврзаност е неопходна за раст на регионалната економија и очигледно не им недостасуваат интелигентни решенија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi