Медитерански шик: Вила од соништата во Сен Тропе во која со задоволство би летувале!

31 јули, 2021
APR-SC-SAINT-TROPEZ_FA-33-790x526

Може ли боемскиот изглед, модерната уметност и луксузот да одат рака под рака? Можe, и тоа совршено, покажува вилата во Сен Тропе, чиј интериер е потпишан од Стефани Кутас. Сместена на рид со поглед на Азурниот брег и отворено море, вилата е совршено интегрирана во медитеранската средина, зрачи со елеганција и допир на егзотика.

Кутас не се плаши од смели комбинации на елегантен и боемски стил, и со задоволство додава акценти на бои во палетата на природни бои што преовладуваат во околината.

Таа секогаш дава предност на природни материјали и ги смета уметничките дела за неопходен елемент за внатрешноста. Art de vivre и уметноста, според Стефани, се подразбираат едни со други.

Покрај ентериерот, таа го дизајнираше и екстериерот, исто така опремувајќи го со дизајнерски мебел.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi