Очекувано или не? Ова се најнегостопримливите земји на светот

12 март, 2021
Screenshot_26

Авганистан, Северна Кореја, Сомалија, Сирија и Туркменистан се наоѓаат на списокот на најнегостопримливи земји во светот. Според списокот на порталот Passport Index, овие земји не се согласуваат за безвизен режим.

На списокот е вклучена и Ангола, која нуди безвизен режим само на туристи од Намибија, а потоа следуваат Бутан, Екваторијална Гвинеја, Еритреја, Ирак и Либија, кои им овозможуваат влез без визи само на посетителите од трети земји.

Русија, во која важи безвизниот режим за државјани на 42 земји, го зазеде 83-то место на списокот, кое вклучува 198 земји и територии.

Passport Index претходно состави список на најгостопримливи земји, а на врвот беа Коморовите Острови, Брегот на Слоновата Коска, Гвинеја-Бисао, Мадагаскар, Малдивите и други земји кои не го ограничуваат влезот на нивна територија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi