Опуштете се и уживајте: Оваа цветна градина е вистински рај на Земјата

3 август, 2021
prelep-japanski-vrt-ficer-gotov-815x458

Храна за очите и душата

Овие прекрасни цветни панорами се наоѓаат во Јапонија на ридот наречен Шикисаи но Ока во Хокаидо.

Оваа божествена градина, украсена со повеќе од триесет видови цвеќиња, најдобро е да се посети во текот на летото во периодот од јули до август.

Цената на билетот варира во однос на сезоната, но генерално е нешто помалку од 4 евра.

Можете да ја обиколите градината со трактори кои влечат приколки и возат низ овие прекрасни, разнобојни шарени полиња.

Работното време исто така се менува во зависност од сезоната, но градината е генерално отворена од 9 до 17 часот.

Интересно е што во текот на зимата, нивите на ридовите стануваат простор за санкање и санкање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi