Патуваат низ Светот на необичен начин – целосно голи (ФОТО)

4 март, 2021
Screenshot_5

Благодарение на фотографиите на кои позираат целосно голи, се прославија на социјалните мрежи, а нивниот заеднички профил го следат повеќе од 20 илјади луѓе.

Танцувачката и емотивна двојка Силке Муис и Киран Шенон го обиколи Светот заедно, а своите патнички авантури ги прикажуваат со фотографии на кои позираат како нудисти пред познати знаменитости и оние места што го привлекуваат нивното внимание.

А нивните фотографии се поегзотични од самите дестинации.

Професионална танчерка од Гент во Белгија запознала професионален танчер од Глазгов, Шкотска, додека во јануари 2018 година работела во компанија за танцување во Шпанија. Веднаш се заљубиле, двојката одлучила дека кога ќе им заврши годишниот договор со друштвото за танцување, заедно ќе го истражуваат Светот.

Во мај 2019 година, парот започнала авантура и патувала низ Азија цела година – почнувајќи од Индија, пред да замине низ Виетнам, Камбоџа и Лаос.

Двојката се потопувала во нудистички води со тоа што ќе се соблечат голи и отидат да пливаат секогаш кога ќе наидат на водопад. Уживајќи во ова чувство на слобода, Киран и Силке одлучија дека тоа е нешто што сакаат да го документираат и споделат со своите следбеници на Интернет.

Откако ја објавиле првата гола слика, тие сфатиле дека нивните обожаватели го сакаат уметничкиот израз и „позитивноста на телото“ прикажани на нивните фотографии.

Киран и Силке одлучиле да објавуваат по една фотографија секоја недела на нивната страница на Instagram.

Оттогаш, многумина им велат дека нивната самодоверба е „инспиративна“.

Парот всушност се надева дека нивната подготвеност да го покажат своето тело ќе ги охрабри другите кои се борат со сопствената самодоверба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris