Прекрасна скриена плажа каде е дозволено да се престојува само 20 минути (ФОТО)

18 април, 2021
61880710-skivena-plaza-plaza-meksiko

Една од најубавите во Светот, Скриената плажа во Мексико е создадена како резултат на воени вежби и тестирања…

Мексиканската дупка е дел од вулканскиот архипелаг Мариета, кој ја зазеде сегашната позиција пред неколку илјади години. Сепак, таа не е создадена од играта на Мајка природа, туку дело на човечки раце – оваа област ја избра мексиканската влада како место каде што може да се изврши воено тестирање.

Токму огромните експлозии се одговорни за фактот дека оваа област денес е толку голема туристичка атракција. Имено, бројни дупки формираат привлечен систем на подводни и надземни пештери, кои мексиканската влада ги прогласи за национален парк во средината на минатиот век по големиот притисок на јавноста да ги запре детонациите.

Од последната дупка на свиралото, воениот опсег, островите на Мариета достигнаа прекрасна атракција позната ширум Светот – прекрасна песочна плажа во пештера која редовно се наоѓа на списокот на најубави во Светот.

Но, за да знаете како да ја најдете, ќе ви треба помош од локалното население кое организира патувања со брод.

Плаја дел Амор, или Скриена плажа, се наоѓа во голем кратер, поради што не може да се види од копно или море, а за да се стигне до неа, потребно е да се плива низ морски тунел. Плажата може да прими 117 посетители истовремено, кои имаат само 20 минути за разгледување, што е планирано за тури, така што секој може да го добие својот ред.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi