ПРОВЕРЕТЕ ЗОШТО ТОКМУ ОВАА ФОТОГРАФИЈА има повеќе од милион лајкови! ДАЛИ СТЕ СЛУШАЛЕ ЗА ЛЕБДЕЧКИТЕ КАМЕЊА?

20 јули, 2021
311792_dwoman-wearing-maroon-sweater-standing-on-veranda-using-2272940_f

Овој прекрасен поглед го овековечи берлинскиот уметник Фредерик Шиндлер

Официјалниот профил на Инстаграм, на кој има повеќе од 357 милиони следбеници, објави прекрасна фотографија од Метеора во централна Грција. Православните манастири Метеора во грчката западна Тесалија се многу познати, како вистинско геолошко чудо и туристичка атракција.

Најимпресивниот впечаток на секој посетител на Метеора е невообичаената положба на црквите и манастирите, кои се сметаат за највредната група манастири во Грција по Светата гора, поради што се наоѓаат на списокот на УНЕСКО за културно наследство.

– Поздрав од Каламбака. Сонуваме за ова мало село сместено во подножјето на Метеора, во централна Грција. Метеора (што во превод значи „лебдечки камења“) се познати по комплексот манастири, кои биле изградени високо на овие природни столбови – пишува во објавата со фотографијата.

Оваа прекрасна глетка ја овековечи берлинскиот уметник Фредерик Шиндлер, а веќе има околу милион и пол лајкови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi