Рај за очи: Место на кое многумина одат да ја видат токму оваа нереална сцена!

20 февруари, 2021
192000634602fa8bbbe3c0265520630_760x427

Контрастот на розови цветови од цреша и лисјата од зелен чај е главната атракција на градината Таипин Сакура на североисток од најнаселената земја во светот.

Црешите се засадени среде бујно поле со чај во кинескиот град Јонгфу во провинцијата Фуџијан. Кога ќе почнат да цветаат, тие создаваат нереални сцени. Некои дрвја цветаат пред пролетта, а други оживуваат во тоа време од годината.

Иако цветот на црешата – сакура – е препознатлив симбол на јапонската култура, нејзината убавина е почитувана и во „соседството“. Илјадници луѓе патуваат во Јонгфу да прошетаат низ оваа градина, да уживаат во прекрасните глетки и неодоливите мириси.

Зошто луѓето патуваат во Јонгфу кога цветаат цреши, погледнете на фотографиите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi