РАЈСКИ ПЛАЖИ: Најубавите плажи во светот и Европа – една од нив е во Италија!

25 февруари, 2021
untitled

Погледот на плажата од соништата никогаш не бил толку посакуван, но во овие моменти на пандемија кога сите сонуваме да патуваме повторно. Но, тоа не значи дека не можеме да се надеваме на подобра иднина.

Но, некогаш ќе можеме повторно да патуваме кога е безбедно и сигурно. И во тој оптимистички дух, Tripadvisor ги претстави своите најдобри плажи за 2021 година.

Тие направија две рангирања – Топ 10 плажи во светот и Топ 10 плажи во Европа избрани од нивните корисници.

10 најдобри плажи во светот

 • Плажа Вајтхејвен – островот Витсандеј, Австралија
 • Плажа Санта Марија – Кајо Санта Марија, Куба
 • Баја до Санчо – Фернандо де Нороња, хотел Бразил
 • Плажа Грејс Беј – Провиденцијалес, Туркс и Каикос
 • Плажа Сент Пит – Флорида, САД
 • Тиркизен залив – Ексмут, Австралија
 • Плажа орел – плажа орел, Аруба
 • Spiaggia dei Conigli – Лампедуза, хотел Италија
 • Плажа Ка’анапали – Хаваи, САД
 • Баја дос Голфињос – Праја да Пипа, хотел Бразил

Топ 10 плажи во Европа

 • Spiaggia dei Conigli – Лампедуза, Италија
 • Плаја де Кофете – Фуертевентура, Шпанија
 • Плажа Фалесија – Олхос де Агуа, Португалија
 • Плажа Ла Конха – Сан Себастијан – Доносија, Шпанија
 • Плажа Бурнемут – Бурнмут, Велика Британија
 • Лагуна Балос – Кисамос, Крит, Грција
 • Плажа Елафониси – Елафониси, Крит, Грција
 • Плаж де Санта Џулија – Санта Џулија, Корзика
 • Плажа Франс Клефтико – Милос, Грција
 • Плажа Портминстер – Сент Ајвс, Велика Британија
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi