Скриена богатство: Тајни плажи за кои локалното население не сака да знаете!

13 март, 2021
1

Ретки се островите и крајбрежјето на морето и океаните кои сè уште не се претворени во големи дестинации преплавени со туристи,

Ретки се островите и бреговите на морето и океанот кои сè уште не се претворени во големи дестинации преплавени со туристи. Ви претставуваме десет локални плажи кои можат да се натпреваруваат со најголемите светски туристички центри, но сепак да задржат дел од својата мистерија и мир:

  1. Anse Source d’Argent, Сејшели

Островот Ла Дигу е вистински бисер на Република Сејшели и е омилено место на режисери и продуценти, како и на модни фотографи, но вистинска авантура е да се стигне до оваа божествена плажа, па затоа е често мирна и без посетители.

  1. Плажа Муриваи, Нов Зеланд

Оваа солидна плажа со црн песок е омилено место на локалните сурфери.

Plaža Murivai, Novi Zeland
Plaža Murivai, Novi Zeland
  1. Остров Панглао, Филипини

До Панглао, затскриен остров Васајас, се стигнува од островот Бохас и останува таму нудејќи филипинско-медитеранска кујна, играјќи со делфини и нуркајќи.

  1. Палм Бич, Барбуда

Палм Бич е идеална за оние кои сакаат да поминат време на романтично место. Скриена на западниот брег на лагуната Кодрингтон, до оваа плажа може да се стигне само со брод.

  1. Алагоас, Бразил

Во Бразил сигурно има многу плажи, но ако барате тивко место под палма со кристално чиста вода, Алагоас е вистинското место за вас.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris