Скриена од љубопитните погледи! Дали е ова најубавата плажа на Медитеранот?

29 јули, 2021
62127579

Calanque d’En-Vau е најубавата плажа во националниот парк Calanque која се протега на околу 520 квадратни километри на југот на Франција помеѓу Марсеј, Касис и La Ciotata. Некои тврдат дека е една од најубавите плажи во Франција, но и на целиот Медитеран.

Тоа е атрактивна плажа со камчиња опкружена со високи карпи и кристално сина вода. Поради повлечената положба, таа е скриена од pryубопитните очи, и многумина се чувствуваат како последните луѓе во светот.

До плажата може да се стигне од морето со брод или од копното – пеш. Имајте на ум дека од Касис до плажа во просек се потребни околу два часа брзо одење, а од Порт Миоу час помалку.

Патеката во спротивна насока е малку подолга поради качување по карпите, па затоа не се ни препорачува за време на големите горештини во јули и август. Покрај тоа, поради можноста за пожар во средината на летото, патеките до Калан д’Ен-Вау некогаш беа затворени за јавноста. Бидете сигурни да проверите пред да одите таму.

Плажата беше популаризирана со филмот „Фантоми“ од 1964 година – еден вид француска верзија на Џејмс Бонд што го воодушеви светот. Токму на Калан д’Ен-Вау француските власти го бараа неостварливиот Фантом.

Дознајте како таа изгледа во галеријата со фотографии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi