СВЕТСКА ТУРИСТИЧКА ДЕСТИНАЦИЈА И УСЛУГА НА ВРВНО НИВО: Овие работи треба да ги знаете доколку се одлучите за одмор во Албанија!

14 јуни, 2021
Screenshot_5

Зошто да не направите промена оваа година и да посетите нова дестинација?

Секоја година планирате патување и првенствено сакате добро да се одморите. Главно ја имате вашата омилена дестинација, на која одите секое лето. Сепак, планетата Земја ни дава толку многу природни убавини, што не треба да се задржуваме само на одделни.

Зошто да не направите промена оваа година и да посетите нова дестинација?

Разбудете го авантуристот во вас и оставете вашиот одмор да се разликува од сите други досега!

Земјата која е многу близу до нас, и има многу голема туристичка понуда, е Албанија. Иако е релативно млада во туризмот, оваа земја нуди се што ви треба за квалитетен одмор.

Една мала, претежно планинска земја, сместена помеѓу моќниот Проклетије на север и планините Пиндус на југ, Албанија излегува на две мориња – на северозапад и на запад кон Јадранот, додека на југозапад кон Јонско море. Шумскиот остров Сазан, како најзападна точка на Албанија, е интересна дестинација за туристите. Некогаш воен остров, полн со бункери и тунели, тој е исто така привлечен заради својата географска положба. Самиот остров се наоѓа во прекрасно природно море наречено Теснец на Отранто, кое поврзува два големи европски полуострови – Балканот и Апенините.

Како да стигнете до Албанија?

Иако Албанија е релативно близу, секогаш се поставува прашањето за реализација на патувањето. Без разлика дали сакате да организирате семеен одмор или романтичен викенд со вашата сакана личност и не сакате да се заморите од возење автомобил или автобусот е премногу зафатен за патување, секогаш можете да се одлучите за комбе.

Како функционира транспортот со комбе до Албанија?

Доколку не сте имале можност да се сретнете со овој вид на транспорт, транспортот во Албанија е најбезбеден и најсигурен начин на услуга. Сè што треба да направите е да стапите во контакт со една од агенциите за превоз на патници, која ќе организира транспорт со комбе за вас и ќе ве одведе до посакуваната дестинација. Ќе бидете воодушевени од квалитетот на услугите, безбедноста и професионалноста што ги нудат овие видови на патен сообраќај.

Сè што треба да направите е да контактирате со една од агенциите што се занимаваат со транспорт со комбе до Албанија и да го резервирате вашето возило. Ако имате големо семејство, овој вид на превоз е совршен за вас.

Не мора да се мачите со исправноста на вашето возило или да ги претворате поминатите километри во литри потрошен бензин. Сè што треба да направите е да се спакувате. На денот на патувањето, комбето пристигнува на договорената дестинација и ве носи на посакуваното место. Професионалните возачи ќе го направат вашето патување што е можно попријатно и ќе ги завршат сите формалности за патиштата наместо вас. Сега можете целосно да се посветите на вашиот одмор од соништата.

Кои дестинации да ги посетите во Албанија?

Албанија навистина има што да понуди – од езерото Скадар на северозапад од земјата до Охридското и Преспанското езеро на крајниот југоисток од земјата, што може да биде вашата совршена летна туристичка дестинација.

Ако сте, сепак, љубител на морска вода, одете на запад и убавата албанска ривиера.

Атрактивноста на албанското крајбрежје се карактеризира со прекрасни песочни и карпести плажи на туристички места, како што се Драч, Валона, Саранда, Ксамил, Химара и многу други. Тиркизната боја на морето, пријатната клима со многу часови сонце и егзотичноста на малите острови ќе ги направат вашите патувања незаборавни. Постојат и бројни спортови на вода, богати културни настани, како и интересен ноќен живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi