3 хороскопски знаци од кои се плашеше баба Ванѓа: Веруваше дека се неверојатно сурови и „под заштита на повисоките сили“

12 февруари, 2021
ziziz

Шкорпија
Баба Ванѓа се обиде да не соработува со Шкорпиите затоа што и беше многу тешко да ги прочита мислите на овој хороскопски знак и да ја предвиди нивната судбина. Како да има некоја сила што не им дозволуваше на другите „да им влезат во главата“. Ова исто така го поврза со фактот дека Шкорпија е во состојба скоро да хипнотизира луѓе. Тие незабележливо ги тераат да се заљубат во неа, и веруваат безусловно, подготвени се да ја следат дури и ако немаат вистински причини за толкава доверба.

Шкорпиите се решени, подготвени на сè за доброто на целта. Тие се кариеристи и често заземаат високи позиции во својата младост. Ова е еден од ретките знаци кои всушност се многу контрадикторни, како да има неколку од нив во една личност. Лукавството и интелигенцијата им овозможуваат на Шкорпиите да бидат одлични манипулатори, невозможно е да ги „победите“ во дискусија. Тие се харизматични и себични, вешто ги користат слабостите на другите во своја полза.

Риба
Овој знак е невообичаено придружен со среќа, тој е многу интуитивен и способен да ја предвиди иднината за себе. Меѓу припадниците на овој знак има многу со необични способности: тие секогаш застануваат чекор пред некоја голема неволја, добро се справуваат со измамите и предавството, како да знаат да спречат да им се случи нешто лошо. Ванѓа ги избегнуваше поради нивната моќна енергија, но и затоа што на Рибите не им треба помош, тие можат сами да одлучат за својата судбина и да ја „читаат“ иднината.

За разлика од Шкорпијата, Рибите привлекуваат други не со својата хипнотичка харизма, тие се повеќе психолози. Тие лесно можат да го прочитаат расположението на другите луѓе, пријателите и семејството ги ценат нивните совети. Тие не се истакнуваат во општеството, но ако им замерите, тешко дека ќе наидете на полош непријател. Тие се способни за врвни интриги, ќе ги искористат сите врски што ги имаат и ќе го нападнат непријателот, кој дури и нема да знае кој ги „поставил“.

Лавови
Баба Ванѓа ги избегна Лавовите од истите причини од кои Шкорпијата и Рибите избегнуваа. Припадниците на овој знак се неверојатно тешки за читање. За разлика од другите два знака, енергијата на Лавот е невозможно да се контролира. Тие носат хаос, а доблестите лесно се претвораат во маани.

Лавовите се силни, наметливи, но доколку нивниот план не успее, тие се подготвени да уништат сè до темел. Тие се харизматични, но многу чувствителни и залудни – една лоша шега ќе ослободи порој одмаздоубива енергија во нив. Честопати се успешни во бизнисот, политиката, уметноста, но само под услов да постои личност која ќе ја насочи својата моќ на вистинскиот пат. Без овој вид на лидерство, Лав може да изгуби сè: да ги потроши сите свои пари на тривијалност, да склучи лош договор, да влезе во опасно општество …

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi