29 април, 2021
sonista na koi mora da obrnete vnimanie

Соништа на кои треба да обрнете внимание: Што навистина значи кога сонувате патување, коса, вода или да бидете голи?
Што ни кажува потсвеста?

Кога сонувате да избегате од некого или да паднете, првото нешто на што помислувате кога ќе се разбудите е: Ух, добро, ова беше само сон.

И тогаш се поставува само следното прашање: Што значат овие соништа? Што ми кажува потсвеста?

Ако сонот предизвикува страв кај вас, тогаш запрашајте се од што во моментов се плашите во реалниот живот. Ако се фокусирате на вашите доминантни емоции во сон и во буден живот, лесно ќе извлечете значење од вашите соништа без да се изгубите во лавиринтот на симболиката за соништа. Некои од соништата се резултат на нашите внатрешни конфликти. Емоцијата се буди во нас, но ние веднаш ја потиснуваме користејќи го нашиот свесен ум. Подоцна, емоциите наоѓа начин да ја изразиме во нашите соништа – објаснува психологот Ханан Парвез.

Што значат некои од најчестите соништа?

 1. Кутија – мистерија, разочарување
  Во соништата како овој, потсвеста ви кажува за некое прикривање, без разлика дали имате чувство дека некој од вас крие нешто или вие сте тој што ја крие својата тајна од другите. Исто така е можно сонот да објави откривање на некоја тајна, а за тоа дојде вистинскиот момент и да сте подготвени.

Ако сонувате дека ќе погледнете во кутијата, и е празна, тогаш тоа може да укаже на тоа дека во реалниот живот сте разочарани од нешто или некого.

 1. Пад – вознемиреност, недостаток на контрола
  Многу луѓе сонуваат дека паѓаат. Може да биде предупредување дека некои работи во животот не можете да ги контролирате. Можно е да се плашите од неуспех или да сте направиле некои лоши потези во текот на животот, да донесувате лоши одлуки и сега треба да се соочите со последиците.

Ако постојано имате такви соништа, размислете за медитација или јога или за која било друга активност што помага при чувство на вознемиреност.

Foto: Freepik/wirestock
 1. Мачка – моќ, духовност, женственост
  Сонувањето за мачка може да значи дека треба да работите на подобра врска со вашата женска страна, на пример, да ги обновите односите со пријателите. Исто така, појавата на мачки во сон е порака дека треба да ја зајакнете самодовербата.

Мачките во сон понекогаш укажуваат на духовност и просветлување, без оглед дали треба да тргнете по тој пат или веќе одите по него.

 1. Мравки – трудоубивост, важноста на поддршката
  Преку сонот за мравки, потсвеста се обидува да ви каже дека е време да се соочите со проблемите и да започнете да ги решавате. Тие покажуваат дека во реалниот живот нешто ве „чеша“, нешто ве мачи, ве иритира и ве нервира.

Исто така, мравките укажуваат на важноста за соработка и поддршка, што би можеле да започнете да ги применувате. Не мора сами да ги решавате сите проблеми, да побарате помош од некого и да имате самодоверба.

Соништата за мравки откриваат дека ги цените семејството и пријателите.

Коса – слобода, сексуалност, статус
Потсвеста преку вашите соништа за коса може да ви каже дека имате проблеми со сопствената сексуалност и дека не треба да го игнорирате тој проблем, туку да се обидете да го решите.
Косата исто така може да ја симболизира желбата да се поврзете со луѓето што ги среќавате во сите аспекти на животот – на работа, на колеџ

Долгата коса покажува дека копнеете по слобода и дека можеби е време да ги тргнете оковите и да ги промените работите што премногу ве оптеретуваат во животот.

 1. Вода – ризик, амбиција, уживање
  Соништата за вода покажуваат дека сте склони кон ризик или барем би сакале да станете такви. Веројатно имате големи планови и не треба да се откажувате од нив поради сомнеж или страв.
  Можно е да сакате да ризикувате, но се плашите, па потсвеста преку сонот ви кажува да одите онака како што сте замислиле затоа што е време за промена.

Соништата за вода може да значи и дека ви се допаѓа едноставен и пријатен живот, дека сакате да живеете бавно.

 1. Начинот – едноставност, судбина
  Ако сонувате за еден пат, тоа може да значи дека е време да се поедностават некои работи во животот и да се живее помирно. Изберете една животна патека и држете се до неа.

Соништата за патување или патека можат да бидат порака дека сте на вистинскиот пат и дека сè ќе заврши добро.

 1. Голи во јавност – ранливост, прифаќање
  Овој сон открива страв од отворање кон другите, покажувајќи ја сопствената ранливост и емоционалност, страв од осуда.
  Исто така може да биде знак за тоа како е време да ја покажете својата вистинска страна.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi