5 РАБОТИ КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ГИ ПРАВИТЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Ова ќе ја уништи вашата репутација и ќе ги покаже вашите слабости

30 септември, 2021
Image,Of,Young,Pleased,Happy,Cheerful,Cute,Beautiful,Business,Woman

Ако направите некоја од овие осум работи на социјалните медиуми, ќе ја оштетите вашата репутација и ќе ги покажете вашите слабости. Обрнете внимание и внимавајте што објавувате.

Селфи како фотографии од профил, саркастични мимови, секси пози … Сето ова го гледаме на социјалните мрежи, а често и објавуваме. Бидејќи поминуваме многу време на Интернет, не е невообичаено да започнеме да се чувствуваме доволно удобно за отворено да прикажуваме многу работи од нашите животи. За жал, ова може да има големо влијание врз вашата репутација и доживување како личност.

Ќе претставиме пет, за жал вообичаени потези на социјалните мрежи, кои може да изгледаат језиво и многу веројатно ќе ја уништат вашата репутација.

1. Мислите дека LinkedIn и Tinder служат за иста цел.

Додворувањето некому на професионална страница е како да дојдете до странец во канцеларија. Не е слатко, вознемирувачки е.

2. Користете селфи како фотографии на професионален профил.

Сите знаат некој што може да не фотографира, и ако сакате да станете професионалец, има смисла да платите за фотографирање со професионален фотограф. Зачувајте ги селфи фотографиите за социјалните мрежи кои служат за забава и наместо тоа ставете професионална фотографија.

3. Дозволувате вашето расположение да ги диктира вашите објави

Ако сте лути на вашиот поранешен, клиент или колега, нека тоа биде надвор од мрежите.

4. Внимавајте што објавувате на други страници

Невините коментари може да испаднат језиви (па дури и застрашувачки). Внимателно размислете какви коментари давате, бидејќи тоа може да ви направи непријатности.

5. Објавувате премногу свои слики.

Објавувањето огромна количина лични фотографии, како да сте славна личност е одлично, само во случај да сте славна личност или да имате свој бренд. Во спротивно, ќе изгледа како да сте задивени со себе, или многу несигурни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris