8 НАЈБЕСМИСЛЕНИ РАБОТИ НА КОИ ЛУЃЕТО ПОТРОШИЛЕ ПАРИ! Сигурно и вие имате нешто од ова во куќата!

25 јуни, 2021
342765_person-holding-pink-suede-long-waller-910122_f

Дали некогаш сте зажалиле за нешто што сте го купиле?

Или можеби попрецизно прашање е, колку пати сте се покајале што потрошивте пари за нешто?

BrightSide собра исповеди на луѓето за најбескорисните и бесмислените работи што ги купиле некогаш, а во некои од нив веројатно и вие некогаш сте ги купиле.

– Бебешко креветче. Четири години стои во мојата куќа, откако се роди бебето, зазема многу простор, никој не го користи освен мачката, или понекогаш фрламе облека што чека да се пегла.

– Мојата девојка е луда по кујнски апарати. Нашата кујна е како некои вселенски уреди, разни мешалки, миксери, тостери, и ние користиме само неколку садови, тава и неколку ножеви.

– Кога купувам некои работи што се рекламираат на Интернет, се чувствувам како идиот.

– Купив ски опрема во вредност од 1.500 американски долари. Отидов на скијање само двапати, го зезнав коленото и тоа беше сè.

– Лакови за нокти, стотици од нив. Потрошив луди суми купувајќи уште една поинаква нијанса на виолетова боја која е различна од другите 149.

– Потрошив 100 УСД на ласерско отстранување на влакна. Се уште имам влакна.

– Ја платив годишната членарина во теретана. Отидов во теретана двапати таа година. Еднаш да ја платам членарината.

– Купив прескапа торба за која сега треба да барам посебен стол кога сум во ресторан за да не ја изгребам.

– Трофеј на кој пишува најдобрата баба на светот. Имам 23 години и сум маж.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi