Ако немате среќа во љубовта, Сатурн е виновникот: Астрологот открива како да ги надмудрите лошите аспекти

13 февруари, 2021
beautiful-30706441920-830x0

Астрологот Александра Бјеjац објаснува за Телеграф дека толкувајќи ја позицијата на планетите во наталната карта, може да се насетат проблемите што некој ќе ги има во емоционалната сфера.

Февруари е месец обоен со енергија на емоции, љубов и симпатија. Денот на вљубените, 14 февруари, е посебен по многу нешта; тогаш светот го слави Денот на вљубените, попознат во нашата земја како Ден на Свети Трифун или Ден на лозарите.

Сведоци сме на брзото темпо на живот што го живееме; обврските се премногу, а времето да се посветиме себеси и на оние за кои се се грижиме е пократко. Нашето секојдневие е обоено од напнатост, па затоа, кога ќе погледнеме зад нас, го гледаме системот „copy paste“ – секој ден е ист. Но, додека се менуваме со сила на околностите, за жал, се менуваат и вредностите што ги оставивме настрана.

Затоа не е изненадувачки што во денешно време има се повеќе слободни луѓе, луѓе кои немаат партнери, иако би сакале да биде поинаку.

Дали пребрзиот начин на живот придонесе за тоа?

Дали бараме премногу идеална личност?

Дали сакаме некој што може да ни даде живот на високо ниво?

Дали сакаме и очекуваме премногу?

Дали ги знаеме границите кога треба да застанеме? Или, можеби, одиме во друга крајност: мислиме дека сме злонамерни, под „негативна енергија“, врз нас е „фрлена проклетство“ …?

Зошто сме сами, што „спречува“ да бидеме среќни, да ја најдеме идеалната личност за нас?

На ова прашање, астрологијата како наука може да даде прецизен одговор на прашањето зошто некому му е полесно, а на некого потешко да одржува врска, да влегува во брачни води, да сака и да биде сакан.
Со увид и толкување на нашата натална карта, сето ова може да се види.

Главниот виновник за љубовните проблеми е претежно планетата Сатурн. Многу е напишано за влијанието на Сатурн, за нејзините постапки, кои и се припишуваат како лош учител, да се казни или да не се казни поединец … Но, во суштина, тој е главниот предизвикувач зошто некој нема среќа во љубовта ако направи аспект со планетата на љубовта или Венера. Освен Сатурн, има и други потешки планети како Марс, Нептун, Плутон, Уран …

foto Pixabay
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi