Ако сте родени помеѓу 1984 и 1995 година, во следните две години имате можност да ги остварите своите животни соништа!

12 февруари, 2021
001-moderna-astrologija_1000x0

Ако сте родени помеѓу 1984 и 1995 година, со мали исклучоци, тогаш имате посебен печат на Плутон во Шкорпија. Затоа, генерациите родени пред вас не ја разбираат вашата страст за палење стари структури до пепел.

Ова е астролошка анализа на луѓето родени под посебна средина. И им е судено да бидат револуционери и исцелители, мудри, пркосни, мистични, оние што го гледаат невидливото.

Ако сте родени во некој од горенаведените периоди, вие сте моќен мистик и револуционер, без разлика дали сте свесни за тоа или не.

Датуми кога Плутон бил во Шкорпија

Ноември 1983 година – 18 мај 1984 година
Август 1984 година – 17 јануари 1995 година
Април 1995 година – 11 ноември 1995 година

Вие сте дел од генерацијата на Плутон во Шкорпија. Тоа е астролошко отстапување на Милениумците.

Вие не сте тука за да ги правите работите на стар начин. Вашата генерација е тука во име на оние кои дојдоа пред вас, а вие сте тука за да ја залечите колективната траума. Затоа сте толку чувствителни на суптилните вибрации во вашата околина. Вашата чувствителност и вашата страст заедно ве прават моќна и магнетски привлечна сила на природата.

Вие, генерацијата на Плутон во Шкорпија, тука сте да го запалите светот и да гледате како гори. Освен што, за разлика од вашите помлади браќа и сестри, генерацијата Плутон во Стрелец, огнот што го запаливте гори одвнатре.

Буквално станувате промената што сакате да ја видите во светот. Да поминат низ траумата на нивните предци и да ги вратат модалитетите на лекување на духот, телото и умот.

Барате врска со нешто поголемо, подлабоко и поблиско од себе. Препознавање на сè што е невидено и внесување светлина во колективната сенка. Тоа е твоја работа. Тоа е твојата сила.

Во раната младост се запознавте со мудроста на „жената со скелет“ – архетипот на acртвата и Спасителот (разбирање на загубата и новиот живот).


Вашата генерација е прва што колективно го доживеала влијанието на разводот и напуштањето. Многумина од вас ја носат оваа рана, бидејќи стравот од заминување е една од основните трауми што мора да ги залечите.

Многумина од вас имаат длабока психолошка рана поради недостаток на доверба во себе и другите, што произлегува од раните искуства со предавство.

Многумина од вас се етикетирани како лоши студенти, пркосни деца, неподносливи вработени. Не затоа што навистина бевте ужасни, туку затоа што одбивте да ја играте играта според туѓите правила.

Ова е вашиот лек. Ова е твој подарок. Вие сте тука за да му го покажете на колективот начинот на лично зајакнување и наоѓање на сопствен идентитет, личен суверенитет, самоконтрола, одвнатре. Исчистете ги и променете ги сите застојани емоции што ве спречуваат да се чувствувате поврзани со духот и единството на сите нешта.

Вие сте длабоко духовни без лажен наратив за љубов и светлина. Знаете, како и сите други, дека животот не е секогаш лесен и вие сте првата генерација од 1700-тите што навистина сакаат да го видат светот каков што е. Вие не сте тука за да живеете во илузија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi