Ако сте родени во овој знак, ИГРАЈТЕ ЛОТО! Шансите за ДОБИВКА се големи, а еве кој знак е НАЈБАКСУЗЕН!

15 февруари, 2021
416046_dylan-nolte-rssqjpezn6o-unsplash_f

Светските медиуми објавија список на хороскопски знаци кои имаат најголеми шанси да добијат на лотарија. На прво место се Рибите, кои минатата година освоија повеќе добивки на лотарија од кој било друг знак. Родените меѓу 19 февруари и 20 март освоија 11,6 проценти од сите добивки на лотарија

Веднаш зад Рибите се Близнаците, а играчите на овој хороскопски знак освоија 9,9 проценти од добивките на лотарија, и еден процент помалку Девица со 8,9 проценти и Водолија со 8,5 проценти.

Најнесреќен хороскопски знак е Стрелецот бидејќи само шест проценти од припадниците на тој хороскопски знак добиле џекпот на лотарија.

Табела со хороскопски знаци и процент на добитници во вкупниот број на добитници:

Риби 11,6 проценти

Близнаци 9,9 проценти

Девица 8,9 проценти

Водолија 8,5 проценти

Скорпија 8,5 проценти

Бик 8,5 проценти

Рак 8,2 проценти

Лав 7,7 проценти

Вага 7,7 проценти

Јарец 7,7 проценти

Овен 7,5 проценти

Стрелец 6 проценти