АСТРО АЛАРМ! Следуваат неверојатни измени – Јарецот има проблеми со љубов, а Риби ….

26 февруари, 2021
астро

Полната Месечина во Девица, од 27 февруари 2021 година, ќе ја разбуди борбата помеѓу нападите и чувствата – оние што доаѓаат длабоко од срцето.


Многу желби можат да бидат исполнети додека оваа полна месечина е на 26, 27 и 28 февруари. Бидејќи полната месечина се случува на осмиот, степен на Шкорпија, минатото треба да се заборави и раните од душата и срцето да се ослободат и да продолжиме понатаму.

ОВЕН

Полната месечина ви се случува на шестото поле, каде што е подолга збунетост сега ќе ве расветли и ќе сфатите што е тоа што ве задржуваше и ве правеше несреќни. Овој месец ќе започнат многу поубави и посреќни работи во вашиот живот.

БИК

За вас, оваа полна месечина се случува на вашето петто поле, што може да ви донесе многу забава, флертување, па бидете внимателни ако имате партнер, некои работи да не бидат откриени. Важно е да се дружите и да остварите некои нови познанства што можат да бидат деловни.

БЛИЗНАЦИ

За вас, оваа полна месечина се случува во вашата четврта куќа, така што настаните можат да се манифестираат во семејството, домот и блискоста. Многу ситници и детали сега можат да ја соберат сложувалката и да создадат прекрасна слика за вашата работа. Важно е да се најде рамнотежа.

РАК

За вас, оваа полна Месечина се случува на вашето трето поле, па затоа што силно влијае на вас, тогаш можете да го најдете одговорот во себе за сите ваши сомнежи. Емоциите можат да бидат турбулентни, но кога реално ќе ги погледнете работите нема потреба да бидете импулсивни и нервозни.

ЛАВ

Оваа полна месечина ви се случува во вашето второ поле на финансии, па добро размислете што да правите и што да правите. Многу бесцелни лутања сега треба да се сведат на конкретни цели и да тргнат по тој пат. Бидете внимателни ако управувате со други луѓе да не ги повредуваат поради вашите интереси и шефови.

ДЕВИЦА

Бидејќи се случува полна месечина во вашиот знак, треба да обрнете внимание на себе и на вашиот партнер во љубов и на работа. Сега лесно можете да се ослободите од цврстината и да размислите за некои работи што не беа видливи до сега. Опуштете се и фантазирајте.

ВАГА

Оваа полна месечина ви се случува во дванаесеттата куќа, па затоа е време да се посветите, но сепак не заборавајте на другите луѓе. Што и да започнете или промените сега, среќата е во ваши раце, продолжете напред.

ШКОРПИЈА

Оваа полна месечина ви се случува на единаесеттото поле. Вашата интуиција е беспрекорна, затоа верувајте во тоа. Девиците се рационални, затоа ве тераат да размислите подлабоко пред да донесете избрзана одлука. Можно е да ги исправите грешките од минатото и да се движите напред без товар.

СТРЕЛЕЦ

Оваа полна месечина ви се случува на десеттото поле во кариерата на родителот. Кога станува збор за кариера, лесно можете да завршите повеќе работни места и брзо да се прилагодите на новите, а сега ја донесувате вистинската одлука. Само опуштете се и идеите доаѓаат сами по себе.

ЈАРЕЦ

Со вас, оваа полна месечина се случува на деветтото поле, па затоа доаѓа до израз разумот, кој ќе ве оддалечи од вртлогот на чувствата. Обидете се да бидете во рамнотежа бидејќи и двете страни можат да бидат сосема добри на свој начин. Силата на разумот е таму.

ВОДОЛИЈА

За вас, оваа полна Месечина се случува во осмото поле на трансформации, така што треба да прифатите некои работи без лутина и да гледате на сè што ве иритира од друг агол. За некои чувства што ви се случуваат, сè уште чувствувате мир на умот.

РИБА

За вас, полната месечина се случува на седмото поле, што ве упатува да воспоставите рамнотежа за да бидете посвесни и да постигнете дека вашите соништа се остваруваат. Сè што е можно сега треба да се види пореално и да се поправат некои ваши илузии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi