Астро-ранг листа на најубави жени: Скорпиите освојуваат со мистеријата, а Девиците со шармот

26 април, 2021
1602789655078-christmas-46253791920-830x0

Астролозите тврдат дека дамите родени под влијание на Нептун, Сонцето, Венера и Јупитер се едни од најубавите

Убавината е прашање на субјективно искуство и не се однесува само на надворешниот изглед, туку и на сè што ја прави личноста целосна. Убавата жена е составена од интелект, стас и став, но и карактер.

Сепак, постои општо разбирање за убавината, што може да го одреди месецот во кој сте родени или хороскопскиот знак.

Претставници на одредени карактери би можеле да бидат конкуренти за Мис, а еве ги „првите меѓу еднаквите“ кои пленат со својата посебност и моќта на убавината.

1. Риби

Тие се најубави поради нивната креативност и сочувството што го имаат кон другите. Рибата плени со својот топол, проѕирен изглед полн со љубов што ги топи и најтешките срца.

Никој како Водолија не може да носи луди, шарени чевли на оригинален начин, но никој не изгледа поубаво од Рибите без чевли.

Убавите нозе и прсти се главните адути на овој знак, и секој што е фетиш за овие делови на анатомијата се радува на нив.

2. Девица

Припадниците на овој знак на Зодијакот се едни од најшармантните. Нивните раскошни и прецизни реченици ги прават приемчиви и фини.

Девојка во бикини на плажа со совршени стомачни е секако хороскопската Девица, како и онаа со најтесен струк.

3. Лав

Жените од овој знак се најзабележани. Тие секогаш се во центарот на вниманието, а бидејќи срцето владее со Лав, а срцето е во градите, ако барате жена со совршено деколте , тогаш тоа е Лав.

Нивната самодоверба им дава посебна внатрешна убавина.

4. Овен

Бидејќи Овенот владее со главата, жените родени во овој знак пленат со посебна енергија. Нагласените карактеристики на лицето и веѓите, оставаат впечаток на силни и вистински водачи.

Ако на тоа се додаде интелигенцијата и борбеноста, има малку припадници на посилниот пол кои лесно можат да им одолеат.

5. Вага

Вагата има суптилна и нежна убавина што, во комбинација со нејзината дипломатска природа за решавање ситуации, ја прави „лепак“ за спротивниот пол.

Поради нејзината физичка убавина, ќе сакате да ја гледате со часови. Вагите владеат со бубрезите, па нејзиниот грб е толку неодолив што ќе сакате да ги масирате и да ги галите до крајот на животот.

6. Бик

Од сите хороскопски знаци, припадниците на овој имаат најскриена убавина. За да стигнете до тоа, мора да работите напорно.

Својата сензуалност и чувствителност ги држи скриени, а доколку имате среќа да бидете нејзината избрана, ќе ве волшебува внатрешната убавина на оваа жена.

Најубавиот дел од нејзината анатомија е вратот, па како ќе ги крене главата и брадата може да биде вистинска мамка за мажите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi