Астрологијата и богатството: Погледнете каде ви се наоѓа Јупитер, можеби сте на патот до милиони!

29 март, 2021
shutterstock435886780-830x0

Астрологот Александра Бјеjац открива дека наталната карта покажува како секој од нас може да добие пари.

„Јасно се гледа дали космосот го определил тоа за некого или не, кој ќе успее да постигне голем финансиски успех“ – вели Бјеjац за Телеграф.

„Кога сакаме да видиме дали некој ќе има и ќе стекне големо богатство, луксуз и живот над просекот, ќе се фокусираме, пред сè, на втората астролошка куќа. Друга важна точка за утврдување на предиспозициите за луксузен живот е планетата Јупитер, планетата на голема среќа. Сепак, треба да видиме како Јупитер аспектира со првата и десеттата куќа во наталот.

Затоа, добро разгледајте дали и во која куќа имате Јупитер.

Јупитер во 1-та куќа
Богатството ќе дојде кај вас „на нозе“, бидејќи оваа позиција на Јупитер аспектира среќни околности, заштита и гламур. Секако, под услов Јупитер да е во добар знак и да добие добри аспекти од другите планети, како и од владетелот на првата куќа во која се наоѓа.

Јупитер во 2-та куќа
Ова е знак дека некое лице ќе добие многу пари, но исто така и дека ќе инвестира многу и со тоа ќе го размножи богатството.

Јупитер во 3-та куќа
Финансиски успех може да постигнете преку кратки патувања, семинари, образование, сообраќај, учење, Интернет или преку роднини, браќа, сестри. Тука фокусот е насочен кон движењето, комуникацијата, пишувањето.

Јупитер во 4-та куќа
Фокусирајте се на наследување од родители или стекнување богатство со родители, успех преку земјиште, недвижнини, станбени згради, деловни објекти, како и започнување семеен бизнис.

Јупитер во 5-та куќа
Успехот доаѓа преку талент, уметност, забава, но исто така и преку љубов, преку деца, преку забавни места. Можно е вашите деца да направат сериозен финансиски успех или да стекнете богатство работејќи заедно со деца.

Јупитер во 6-та куќа
Богатството се аспектира преку вашето занимање, преку колективното, но и преку секојдневниот живот. Исто така, ова е поле на здравје, па затоа ве чекаат пари преку работа со други луѓе или преку помош при лекување.

Јупитер во 7-та куќа
Тука, финансиската благосостојба се постигнува преку јавно изложување, преку јавни работи, но исто така и преку брак, преку брачен другар.

Јупитер во 8-та куќа
Големи пари „незаслужено“ ви доаѓаат. Ова е туѓа куќа на пари, па затоа е можно наследство. Партнерот исто така може да игра важна улога: тој ќе ви обезбеди, ќе имате подароци од него.

Заработката се јавува и преку осигурување и надомест на штета, па ако добиете пари на тој начин, треба да ги вложите во нешто што ќе ви донесе поголема заработка.

Јупитер во 9-та куќа
Милиони на сметката доаѓаат од странство, преку деловни активности во странство или преку странци. Можете исто така да заработите пари ако сте преведувач или филозоф.

Јупитер во 10-тата куќа
Добивате финансиски успех преку работа. Овие се претежно позиции што ве издигнуваат до самиот врв. Вашиот постојан успех во работата со која се занимавате, а која ќе биде соодветно финансиски наградена, се очекуваше.

Јупитер во 11-та куќа
Вашето богатство се очекува преку пријатели, нивна помош или работа заедно со луѓето со кои се дружите.

Исто така, во текот на целиот живот имате можност, без оглед на вашите пријатели, да ги реализирате вашите амбиции, бидејќи 11-та куќа е куќа за исполнување на желбите. Можете исто така да стекнете големо богатство преку наградни игри.

Јупитер во 12-та куќа
Јупитер може да ви донесе богатство преку работа зад сцената, работење во осаменост, надвор од очите на јавноста. Исто така, парите ви доаѓаат преку затворени институции, но и преку духовност. Лице со овој аспект може да стекне големо богатство на далечни места, на друг континент, покрај океанот.

Астрологот Бјеjац истакнува дека ова се само можностите на Јупитер во куќите, но тоа е клучниот знак во кој се наоѓа Јупитер, како и аспектите што ги прима од другите планети.

Ако Јупитер е во лош знак, во знак на неговиот пад, со лоши аспекти од другите планети, тогаш едно лице скоро сигурно нема да го достигне напишаното со неговото поставување во која било од 12-те куќи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris