Баба која влезе во легендите поради овој одговор на новинарското прашање! Видео на кое се враќаме секој 14 февруари или 8 март

14 февруари, 2021
derewrwer_1000x0

Честопати можете да слушнете коментари дека прославата на Денот на вљубените, која се прошири од Запад во многу земји низ Светот, е последица на модата, затоа нема причина да му парира на празникот Свети Трифун. А, ако полемиката се одвиваше исклучиво од областа на религијата, тогаш ќе се појавеа многу поостри коментари.

Важно е да се има предвид дека и Свети Трифун и Свети Валентин се заштитници на искрената љубов на сите христијани. А дел од приказната за нив стана една баба во 2017 година. Тоа беше г-ѓа Радмила од Горњи Ратај која на новинарско прашање: „Што се слави на 14 февруари?“, Даде одговор што ги насмеа сите што го гледаа ова видео, а на кое се враќаме секој 14 февруари, од очигледни причини .

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi