Бидете внимателни ако живеете со НИВ – ќе ви се качат на ГЛАВА! НАЈЛОШИТЕ СВЕКРВИ СЕ РОДНИ ВО ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ!

23 февруари, 2021
Screenshot_4

Честопати слушате дека снаите и свекрвите многу ретко имаат добри односи, дека постои непочитување, па дури и омраза помеѓу двете најважни жени во животот на еден маж.

Се разбира, секоја мајка го сака најдоброто за своето дете, но некои од нив секогаш сакаат да бидат на прво место, дури и кога нејзиниот син ќе се ожени. Подолу ви донесуваме три вида на најлоши свекрви според хороскопските карактеристики.

Бик

Таа секој ден ќе ткае невидлива мрежа околу вас, од која нема лесно да излезете. Ќе го забива носот во сè. Не се двоуми да даде совет за храна, облека, пари. Ќе ви каже дека сака сè што сакате и вие, а потоа, зад грб, ќе зборува за тоа како немате вкус. Таа е неописливо тврдоглава и не попушта ниту милиметар. Сè што треба да направите е да се надевате дека нејзината сила ќе трае пократко од вашето трпеливост.

Рак

Под сликата на нежна мајка се крие една од најстрашните мајки на Зодијакот. Навистина нема шеги со неа. Не треба да се обвинува. Ако не се согласите да играте според нејзините правила, таа ќе ве присили, бидејќи тоа е нејзиниот син, а тоа не смее да се допира. Единствениот начин да имате добар однос со вашата свекрва која е Рак во хороскоп е да ѝ се ставите под кожата и да ја добиете нејзината доверба. Кога ќе го направите тоа, нема да имате повеќе проблеми.

Риби

Ако вашата свекрва е Риби, тогаш имате вистински проблеми. Толку го разгалила својот син што секогаш ќе очекува да се грижите за него како неговата мајка. Значи, ако делите простор за живеење со неа, ќе мора да станете нејзина копија. Сè ќе мора да биде убаво и хармонично, а нејзиниот син никогаш не смее да пропушти ништо. Ако ѝ замерите, ќе зажалите пред да знаете. Поради сето ова, свекрвата во знакот на Риби се смета за најлоша можна свекрва.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi